![]() |
![]() |
![]() |
![]() |

(x)
(x)
Blogvilág java
- Mi az a blog?
- 23 kerdes jovobeni bloggereknek - Jo-e neked a bloggolas?
- Hogyan alapozzuk meg a weben hírnevünket bármilyen témakörben?
- 120 nap alatt a semmiből 2000 olvasó
- Miért nem reagálnak egymásra a magyar blogok?
Linkek
Saját blogok:- Freeblog Sablonok
- Geeklány
- Focusize
- SEO blog - Longhand
- Link building blog
- Marketing Izék
- Bodzasfanta blogdolgai
- Wyctim blogelete
- Blogról | doransky
- IT Megoldások
- Keresőoptimalizálás, keresőmarketing, SEO blog
- Webmánia
- daily blog tips
- doshdosh
Partnerek
Szerzői jogok


- Mi az a blog?
- 23 kerdes jovobeni bloggereknek - Jo-e neked a bloggolas?
- Hogyan alapozzuk meg a weben hírnevünket bármilyen témakörben?
- 120 nap alatt a semmiből 2000 olvasó
- Miért nem reagálnak egymásra a magyar blogok?
Nem csak a ránk mutató linkek fontosak, a kifelé mutató linkek legalább annyira fontosak a linképítő stratégiánkban - és erről sokan megfeledkezünk
Ha a weben teszel közzé tartalmat, akkor az egyik célod az, hogy ezt olvassák (ha nem akarod, hogy olvassák, akkor olyan google.docs-t írsz, amihez senki más nem fér hozzá, vagy nem?). Ahhoz, hogy olvashassák a tartalmadat pedig szükséges, hogy megtalálják.
Mi kell ahhoz, hogy valaki úgy döntsön, linkel rád? Képzeld most magad annak a helyébe, aki az előbb olvasta egy blogbejegyzésed / weboldalad és azon gondolkozik, hogy linkeljen rád.
Példának személyéül vegyük az MTA tudományos kutatóját. Munkájának létrehozásánál létfontosságú a forrásanyag megjelölése. Tegyük fel, hogy a Te oldaladra téved, és azt látja, hogy semmi olyat nem írtál, ami még sohasem jelent meg, és sehol egy kifelé mutató link. Elképzelheted milyen vegyes érzelmekkel fogadja a további írásaidat.
A másik véglet, amikor csak azért teletűzdeled az oldaladat linkekkel, hogy a másik oldal számára bejövő linkeket készíts azokra a kulcsszavakra, amelyek fontosak - anélkül, hogy a linkek további információkkal szolgálnának a végfelhasználó számára.
A célod, hogy hiteles legyél (ne csak annak tűnj). Ha más oldalakról a forrás megjelelőlésével idézel, akkor ezzel azt jelzed, hogy a rád linkelni szándékozóktól is hasonló magatartást vársz el.
Eric Enge szerint ez olyan, mint amikor belépsz egy klubba. Amint hitelt érdemlőként felismernek, hozzájuk tartozóként kezelnek téged: azt fogod észrevenni, hogy egyre többen linkelnek rád, egyre többször idéznek - anélkül, hogy ezért bármi megerőltetőt tennél.
Ne felejtsd el, hogy ha mások oldalára linkelsz, akkor azzal nem vesztesz leendő vásárlót, olvasót, hiszen olyan további információt mutatsz nekik, amit a Te oldaladon nem találnak meg, ráadásul a különböző források alátámasztják azt, amiről írsz (azaz építik a hiteledet).
Milyen oldalakra érdemes linkelni? Mindeképp olyan oldalakra, amelyek szerzői szakértőnek számítanak, azokra az írásokra, amelyek alátámasztják vagy megmagyarázzák a Te véleményed. Ne az alapján válaszd ki az oldalakat, hogy ki fog majd visszalinkelni rád: ha más nyelven írsz, mint a forrásmunkát előállító, akkor úgy sem fogja megérteni, hogy miről írsz - ez pedig elengedhetetlen ahhoz, hogy linkelhessen.
Még én-blogok esetében is érdemes linkelni:
- linkelj a wikipédiára, ha olyan témát boncolgatsz, ami a hétköznapi halandó számára esetleg nem egyértelmű
- linkelj a film imdb oldalára, amikor megemlíted, hogy mit néztél tegnap este - nem mindenki tudja, hogy kik a főszereplők
- ha egy jó étteremben vacsoráztál - nyugodtan linkelj rájuk, lehet az olvasóidnak is kedvük támad ott vacsorázni
Kimenő linkekre minden témában van lehetőséged: hiszen minden forrásmunka, minden új feljesztés alapja valami meglévőből indul ki - akkor is, ha azt épp cáfolni akarod.
Forrás:
- A műszaki tudományi kutatás módszertana [pdf]
- The Role of Outbound Links
További érdekes témák, ötletek a Blogfórumon.
Eddig 5 komment érkezett (
)
Mondj valamit
A szövegben nem lehet HTML-t használni, a linkeket pedig automatikusan aláhúzzuk. Az email cím megadása kötelezõ, de az oldalon nem jelenik meg. Ha van felhasználóneved, itt bejelentkezhetsz.
Az IP címedet megjegyezzük, de ezt csak a komment spam jellegének vizsgálatához használjuk fel.
1. aliz2. 2008. 05. 07. 8:16
mindez annyira nyilvánvaló...:)
bár a hitelesség kérdéses, pl. a napokban hallottam egy Hamvasról szóló előadáson, hogy a Wikipédia legalább 30 tévedést tartalmaz róla! pl.,....
2. Varsányi Martina 2008. 05. 07. 11:10
néha pont az kell, hogy leírják a nyilvánvalót, ezzel helyezve a figyelem középpontjába a témát :)
Másrészről ha hülyeséget írok a Havasról, beperelhet, míg ha ott van, hogy a wikipédiáról szedtem a hülyeségemet, akkor megkérhet arra, hogy hanyagoljam a forrást [kvázi a tévedés felelősségét is át tudom tolni - de ettől kevésbé leszek hiteltelenebb - szerintem] valamint javítsam magamnál a tévedést.
3. Komavary 2008. 05. 07. 19:43
Off:
"bár a hitelesség kérdéses, pl. a napokban hallottam egy Hamvasról szóló előadáson, hogy a Wikipédia legalább 30 tévedést tartalmaz róla! pl.,...."
Képes valaki végigolvasni egy szócikket, megszámolni a tévedéseket, és _nem_ _kijavítani_?
Ezt soha sem fogom megérteni.
(Talán úgy kéne módosítani: linkelj az angol wikire :p)
4. aliz2. 2008. 05. 07. 19:58
2.nem Havas, HAMVAS Béla - óriási
különbség:) Hamvas már senkit nem perelhetne be (sajnos)
3.Komavary: igen , ez nekem is feltűnt, a blogbejegyzésemben szóvá is tettem pont így!
az angol wikin nem biztos, hogy megvan! de vannak külön oldalai - azokat én be is linkeltem:
bocs, hogy most bizonyságul magamat is:
lineas.freeblog.hu/archives/2008/05/06/netszeljegyzet/
5. Varsányi Martina 2008. 05. 10. 0:56
Én pedig utána néztem Hamvas Bélának, mert eddig valahogy sose talaltuk meg egymást - pedig az egyik weboldal a legnagyobb magyar irónak említi. Szerencsére több műve is elérhető online, így a magamfajta szakbarbár is művelődhet.